Jaki tran dla dziecka na poprawę apetytu?

Witam.Slyszalam ze niektore trany dla dzieci poprawiaja apetyt jaki w takim razie tran bylby skuteczny?

Szanowna Pani,
Nie ma dowodów naukowych na to, że tran wpływa na łaknienie. Jest za to nieocenionym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są bardzo ważne w diecie dziecka, zatem jego podawanie (szczególnie jeżeli dziecko spożywa mało ryb) jest dobrym pomysłem. Proszę wybór tranu dostosować do możliwości finansowych (rozpiętość cenowa takich produktów jest znacząca), farmaceuta w aptece na pewno doradzi co ma dobry stosunek jakości do ceny. Każdy rodzaj tranu należy unać za wartościowy żywieniowo.