Jaki wpływ na płodność ma Absenor?

Czy Absenor ma wpływ na płodność? Witam,zaczęłam brać Absenor 500 mg dwa razy dziennie.Planuje w przyszłości zajść w ciąże czy mogę mieć przez to trudności.

U dzieci narażonych w życiu płodowym na walproinian istnieje duże ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń rozwojowych (do 30–40%) i/lub wrodzonych wad rozwojowych (ok. 10%). Walproininanu nie należy przepisywać dzieciom płci żeńskiej, nastolatkom płci żeńskiej, kobietom w wieku rozrodczym lub kobietom ciężarnym z wyjątkiem sytuacji, gdy inne metody leczenia nie są skuteczne lub nie są tolerowane.