Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania kontrolne wykonać przy odchudzaniu?

Witam od jakiegoś czasu się odchudzam i chciałabym się spytać jakie badania kontrolne mogę zrobić z krwi i moczu żeby wiedzieć czy wszystko ok? Ostatnio bolą mnie czasami nerki jakie badania powinnam wykonać ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Dzień dobry
warto zrobić morfologię i badanie moczu, glukozę na czczo, Alat, Aspat i profil lipidowy. Jeśli ból nerek będzie się utrzymywał można zrobić badanie moczu w kierunku rozpoznania ew. bakterii (posiew).
Jeśli nie ma Pani swojego dietetyka, to zapraszam do poradni w Mielcu - możemy skontrolować parametry składu ciała i wybrana przez Panią metodę odchudzania.
Pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz
http://miesowicz.dobrydietetyk.pl

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Badania jakie powinna Pani wykonać to morfologia krwi, glukoza na czczo, profil lipidowy, oznaczenie poziomu żelaza oraz TSH. Biorąc pod uwagę występujący ból nerek może Pani wykonać badanie moczu w kierunku obecności ewentualnych bakterii, oznaczenia poziomu kreatyniny, kwasu moczowego i mocznika. Zalecam również zrobienie badania poziomu witaminy D3. Ze względu na klimat występujący w Polsce i diety ubogie w tę witaminę częstym zjawiskiem jest jej niedobór, który może prowadzić do wielu schorzeń.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0

Witam,

jeżeli bolą Panią nerki to byc może zjada Pani zbyt duże ilości białka na diecie. domyślam sie że działa Pani na własną rękę a nie pod kontrolą dietetyka co nie zawsze sie sprawdza w odchudzaniu. Proszę uważać aby sobie nie zaszkodzić.
Proszę zbadać: mocz, glukozę na czczo, kwas moczowy, żelazo, ferrytyna, Tsh, FT3 i FT4.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy