Jakie kontrolne badania wykonać?

Mój mąż ma 40 lat, chciałabym aby wykonal sobie kontrolne badania, gdyż nigdy nazbyt nie troszczył sie o swoje zdrowie. Jakie badania powinnien wykonać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Morfologia krwi, oznaczenie poziomu glikemii, EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, poziom PSA i TSH we krwi. To podstawowe badania, które sugeruję wykonać dla kontroli.

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać morfologia krwi, lipidówgram, poziom glukozy, enzymy wątroby oraz ewentualnie PSA.