Jakie badania krwi wykonać, aby dowiedzieć się co jest przyczyną nadmiernego owłosienia ciała u 24-letniego mężczyzny?

Witam. Jakie badania krwi wykonać aby dowiedzieć się co jest przyczyną nadmiernego owłosienia ciała u mężczyzny 24 letniego ?. Mój ojciec nie ma żadnych praktycznie włosów na ciele (tam oczywiście gdzie ich nie powinno być) a ja jestem dosłownie cały obrośnięty włosami. I czy da się powstrzymać proces dalszego rośnięcia włosów ?.

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u dermatologa dodatkowo może Pan zrobić badanie poziomu testosteronu we krwi.

Pozdrawiam.

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza endokrynologa. Po badaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie, jeśli będzie potrzeba lekarz zleci wykonanie dodatkowych badań.