Nadmierne owłosienie u 24-letniej osoby

Kobieta lat 24, problemy cerą i nadmiernym owłosieniem. Wyniki hormonów testosteron 1,71 (norma 0,29-1,42), DHEA-S 465,5 (norma 65-407), prolaktyna 595 (72-511) usg tarczycy i hormony tarczycy w normie, miałam robiony test hamowania dexymethasonem z wynikiem: kortyzol 0,4, DHEAS 228, ACTH 1,8. Chciałam się zapytać co może być powodem takich problemów i jakie badania jeszcze należy wykonać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.