Jakie badania mam zrobić żeby stwierdzić co jest przyczyną łysienia?

Witam, Mam 26 lat. Mój tata jest łysy. Ja zauważyłem powiększające się zakola juz kilka lat temu ale w przeciągu ostsniego 1.5 roku to się nasiliło. Mam duże zakola, włosy z przodu głowy są przerzedzone, a włosy ostatnio wypadają garściami. Dodam że moja siostra ma problemy z tarczycą. Jakie badania mam zrobić żeby stwierdzić co jest przyczyną łysienia.

Dzień dobry, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest łysienie genetyczne. Jeżeli coś Pana niepokoi, można wykonać także badania poziomu testosteronu, TSH oraz wybrać się do dermatologa celem ustalenia, czy przyczyną łysienia nie jest łojotok.