Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania należy wykonać ze względu na drżenie w okolicy serca?

Od jakiegos czasu mam dziwne drżenia, trzepotania w okolicach serca przypominajace czasami wibracje. Nawet nic nie robiac tylko np lezac odczuwam je. Czasami wystepuja codziennje po kilka razy, a czasami dzien, czy dwa przerwa i potem znow wystepuja. Mialam robione w szpiatlu EKG, morfologie i przeswietlenie klatki piersiowej- wszystko w normie. Czy jest jakas choroba serca, ktorej by nie wykazalo EKG??? Czy nalezaloby zrobic echo serca? Czy to nerwcia serca????? Czy cos z neuralgia miedzyzebrowa?
KOBIETA, 35 LAT 6 miesięcy temu

Echo serca

Echo serca to inaczej elktrokardiografia. Jest to badanie serca. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Kardiolog dr Piotr Gryglas wyjaśnia, na czym polega to badanie.

Witam! Należy poważnie zastanowić się nad przyczyną emocjonalną, czyli nerwicą. Badania wówczas będą prawidłowe. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: przebadają, Porobią odpowiednie testy, określą poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, profil osobowości itp. Następnie przedstawią odpowiednią strategię leczenia: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy