Jakie badania powinienem zrobić przy mojej zmianie skórnej?

Dlaczego lekarze dermatolodzy nie maja sprzetu do diagnostyki w gabinetach ? Typu lampa Wood'a? Diagnozują wylącznie na podstawie swojego doświadczenia. Już od 20 lat chodzę ze zmiana skórną między udami. Zaden dermatolog, gynekolog ani internista nie jest w stanie mi pomoc. Jakie badanie musiałabym zrobic? gdzie i do kogo sie udac?

Dzień dobry, szanowna Pani lampa Wooda obecnie stosowana jest głównie do diagnostyki przez kosmetologow i to również bardzo sporadycznie. Lampa Wood’a służy przede wszystkim do wstępnej diagnostyki stanu skóry i ustalenia jej rodzaju. Każde z miejsc na skórze charakteryzują się innym odbiciem np. cera normalna daje odbicie niebiesko-fioletowe, cera sucha blado-różowe, natomiast cera dobrze nawilżona odbicie ciemno-fioletowe. Skóra tłusta charakteryzuje się prawie czarnym odbiciem. Lampa Wood’a służy także do wykrywania niewidocznych w świetle dziennym zmian skórnych lub zgrubień. Obecnie w głównejv mierze stosuję się komputerową diagnostykę, która pozwala nieco szerzej ocenić bzmiany.
Ginekolog czy internista zajmuje się zupełnie innymi przypadłościami, a w celu zdiagnozowania zmiany proszę skonsultować się z dermatologiem i zorientować się przed umowieniem wizyty czy dany gabinet dysponuje sprzętem do diagnostyki skóry i zmian skórnych.
Pozdrawiam serdecznie