Jakie badania profilaktyczne wykonać przy kontakcie z narkomanami?

Witam , pracuje jako Pracownik Ochrony i mialem wiele razy do czynienia z narkomanami lub innymi osobami , ktore mogly byc zarazone roznymi chorobami , ktorymi ja poprzez kontakt cielesny czy kropelokowy moglem sie zarazic . Przez to mialem juz gruzlice , ktora wyleczylem , ale ostatnio mialem kontakt cielesno-kropelkowy z bylym narkomanem i moje pytanie brzmi , czy moge sie zbadac ogolnie na choroby przenoszone w taki sposob ? Prosze serdecznie o pomoc .

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pań wykonać badania w kierunku zakażenia wirusami hiv, wzwb i wzwc, jednak ryzyko przy nieuszkodzonej skórze jst niewielkie.