Jakie badania w kierunku diagnozy PMS?

Witam. Mam 20 lat. Jestem osobą bardzo nerwową i emocjonalną. Regularnie co miesiąc przechodzę przez PMS, jednak mój chłopak uważa, że używam tego jako pretekstu do usprawiedliwiania swoich zachowań. Czy jest możliwość przeprowadzenia jakichkolwiek badań, które mogłyby to potwierdzić?

Najczęstsze objawy PMS to:
-pobolewanie i lekkie napuchnięcie piersi,
-trądzik (tak zwany trądzik menstruacyjny),
-wzdęty brzuch i przybranie na wadze spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie,
-bóle głowy,
-bóle mięśni i stawów,
-bóle w dolnej części pleców,
-bóle w podbrzuszu przypominające bóle menstruacyjne,
-zwiększony apetyt, a także krótkotrwałe zmiany w preferencjach żywieniowych,
-zaparcia i biegunki,
-zmęczenie,
-osłabienie koncentracji,
-rozdrażnienie, wahania nastroju, płaczliwość, a nawet stany depresyjne.
Nie ma jednego skutecznego leku na PMS, który działałby u każdej kobiety. Zdrowy tryb życia na pewno wspomoże organizm i zminimalizuje objawy. Polecamy regularną, lekką aktywność fizyczną i wysypianie się. Dobrym pomysłem będzie unikanie soli, alkoholu i kofeiny, oraz zdrowa, pełna witamin dieta. Na bóle głowy, stawów i brzucha pomogą leki przeciwbólowe bez recepty.
Ja zalecam psychoterapię skierowaną na pokonanie stresu i lęków.
Pozdrawiam.