Jakie badania wykonać na pomiar tętna fizjologicznego?

Witam, Miałem robione szereg badań echo serca x2, jedną próbę wysiłkową, i chyba z 6 razy holtera wszystko wyszło dobrze. mrfologia ok , tsh ok . a mam puls w spoczynku 40 - 42 uprawiam sporo sportu ale nie wyczynowo. Na co dzień czuje się w dobrze nie mam omdleń zawrotów itp. itd.. co kilka miesięcy badany jestem holterem. Co mogę zrobić aby wyjaśnić czy mam takie tętno fizjologiczne. ?? czy powinienem zrobić jeszcze jakieś badania czy to zaakceptować nie zawracać sobie tym głowy??

Lek. Katarzyna Szymczak

Wydaje się że badań już było sporo i w razie nieprawidłowości zostały by już wykazane. Skoro nie ma objawów najpewniej tak po prostu pan ma. Sugeruję okresowa kontrolę u kardiologa.
Pozdrawiam