Problem z pomiarem tętna u nastolatki

Witam, mam 18 lat. Nie mam nadwagi, ale nie jestem też osobą przesadnie szczupłą. Nie uprawiam regularnie sportów. Mój problem dotyczy tętna. Skurczowe przeważnie oscyluje w granicach 111-118. Rozkurczowe 60-70. Ciekawi mnie puls, niemal nigdy nie przekracza 60, przeważnie 55. Jakiś czas temu przekroczył, ponieważ miałam 61, przy skurczowym: 130 i rozkurczowym: 45.W chwili obecnej 49. Proszę o radę, iść z tym do lekarza, czy może niepotrzebnie zawracam sobie głowę?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, ciśnienie 111/60 jest jak najbardziej prawidłowe. Jesli chodzi o tętno- jeśli nie ma Pani innych objawów nie ma konieczności wizyty u lekarza- niektórzy ludzie po prostu mają takie spokojnie bijące serca.