Jakie badania wykonać przed drugą ciążą?

Witam, proszę o poradę. Planuję 2 ciąże, jednak zastanawiam się czy przed nią powinnam zrobić jakiś badań. Pierwsza ciąża była zagrożona gdyż miałam nadciśnienie indukowane ciążą, skracała mi się szyjka macicy, później pojawiły się złe przepływy i hipotrofia płodu. Miałam mało wód płodowych. Dziecku zagrażała zmartwica i niedotlenienia wiec zrobiono mi cesarskie ciecie w 33 tygodniu. Stad moje pytanie jakie badania porobić i na co zwracać uwagę w ciazy zeby historia sie nie powtórzyła? Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko jest jednoznacznie określić panel badań które mogłyby pomóc. proponuję oznaczyć podstawowe badania z krwi oraz tsh .