Jakie badania wykonać, żeby sprawdzić dlaczego nie mam okresu?

Witam, od 2 miesięcy nie wystąpiła u mnie miesiączka - na 100% nie jestem w ciąży. Miesiączki zawsze miałam regularne. Nie miałam też żadnych sytuacji stresowych. Mój ginekolog przepisał mi najpierw D*****, który nie poskutkował a następnie L******* - również bez skutku. W badaniu usg wszystko ok. Bardzo proszę o odpowiedź - może powinnam wykonać badanie hormonalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku nie wystąpienia miesiączki mimo przyjmowanych preparatów progesteronowych konieczne jest wykonanie pełnej diagnostyki zaburzeń miesiączkowania. Niewątpliwie ma Pani rację, że w pierwszej kolejności, o ile oczywiście wynik testu ciążowego był negatywny, wykonać profil hormonalny. Z tego też względu zachęcam do wizyty u lekarza prowadzącego, który zleci Pani odpowiednie badania.

Pozdrawiam