Ból piersi - plamienia zamiast okresu

Mam bardzo ważne pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jestem już mocno zirytowana :( miałam starać się o dziecko od tego miesiąca i jako, że miewam bardzo nieregularne okresy, lekarz najpierw dał mi luteinę 2x dziennie po 1 tabletce dopochwowo przez 7 dni na wywołanie miesiączki. Potem miałam brać clostillbegyt i estrofem, ale 3 dni po odstawieniu luteiny dostałam plamienia (ciężko to nazwać okresem, bo nawet nie zakładałam podpaski, wystarczyła wkładka) i tego samego dnia zaczęły boleć mnie piersi. Z dnia na dzieó ból piersi był coraz mocniejszy (i jest nadal), piersi powiększyły się, a w brzuchu czuję cały czas taki "ból" jakbym jednak miała dostać jeszzze raz. Lekarz powiedział, bym zrobiła test ciążowy najpierw, a potem będziemy się martwić. Zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Jednak z tego co później sobie policzyłam to mogło być za wcześnie na to, by test wykrył ewentualną ciążę. Chodzę rozdrażniona, bo już sama nie wiem co robić. Chce mi się płakać i jestem wściekła na cały świat. Chciałabym, by to była ciąża, ale boję się, że to mogą być jakieś poważne problemy hormonalne. W dodatku nie spotkałam się z takim przypadkiem nigdzie w internecie. Proszę o pomoc!!!!

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności powinna się Pani uspokoić. Jeżeli ostatnie zbliżenie miało miejsce nie wcześniej niż 14 dni temu test ciążowy wykonany w domu faktycznie może być niewiarygodny. W obecnej sytuacji może Pani poczekać przewidzianą liczbę dni i powtórzyć test z porannej porcji moczu.
Może Pani również już teraz wykonać test ciążowy z krwi polegający na oznaczeniu hormonu betaHCG.

W przypadku uzyskania negatywnych wyników testów wskazana będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada i zleci niezbędne badania. Ze względu na nieregularne miesiączki konieczne jest wykonanie profilu hormonalnego.

Zaordynowane Pani leczenie jest właściwie substytucją hormonalną, dlatego nie widzę podstaw do Pani nagłego niepokoju. Zaburzenia hormonalne ma Pani już od jakiegoś czasu. Świadczą o tym zarówno nieregularne miesiączki, jak i konieczność jej wywoływania za pomocą luteiny.

Pozdrawiam.