Z jakiego powodu jest plamienie zamiast okresu?

Dzień dobry. Zamiast miesiączki, mam już czwarty dzień brązowa, kremowa wydzielinę. Jest jest bardzo mało, niewielkie ślady pozostaja na bieliźnie. Dodatkowo mam ogromne mdłości od jakichś 5-6 dni, które utrzymują się albo cały dzień, albo do południa. Wcześniej przez okres prawie dwóch tygodni, od samej owulacji miałam dziwne uczucie kłucia w jajnikach i podbrzuszu. Strasznie boli mnie kręgosłup, okropnie puchną nogi i piersi bolą przy dotyku. Dodam, że kochałam się z pretnerem w czasie dni płodnych. Jednakże robiłam już dwukrotnie test ciążowy i niczego nie wykazał. Z jakiego powodu tak może się dziać? Dodam jeszcze że między 16 a 25 dniem cyklu biorę luteinę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku konieczna jest wizyta u ginekologa. Czasem wynik testu może być fałszywie negatywny.