Jakie było podłoże gorączki u dziecka?

Witam, moje dziecko ( rok i 9 miesięcy) przez 3dni gorączkowało rzędu 38,5-40 (zbijalam na przemian paracetamol i ibuprofen) , w 2dniu gorączki byłam u dr, osłuchane , zbijać dalej ale zlecone zostały badania pełne. W dniu 3 gorączki już max do 39 dochodziła temp. Z wyników poza norma mamy crp 15,1 ; wbc 18,37( norma do 14), neut % 57,0 ( norma do 55) , lymph% 24,7 ( norma od 35 -60) ; mono% 17,9 ( norma do 14) ; neut

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że wystąpiły u Pani dziecka takie niepokojącego objawy chorobowe. Wiele dzieci w tym wieku może zmagać się z pewnymi infekcjami o różnym podłożu. Na pewno utrzymująca się wysoka temperatura może budzić obawy u każdego rodzica. Jednak należy uwzględnić fakt, że u tak małych dzieci, organizm dopiero uczy się walczyć z infekcjami, a przez to buduje się jego odporność.

Biorąc pod uwagę wykonane badania krwi, można by wywnioskować, że wystąpiła infekcja o lekkim podłożu bakteryjnym. Świadczyć by o tym mogły podwyższone neutrocyty oraz monocyty, a obniżone limfocyty. Również wskaźnik zapalny został lekko podwyższony.

W przypadku powtarzających się podobnych objawów u Pani dziecka, zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą. Możliwe, że potrzebne było by wykonanie analizy moczu, aby sprawdzić, czy nie wystąpił między innymi stan zapalny układu moczowego. Często zakażenie układu moczowego daje podobne objawy oraz obraz morfologii.

Życzymy Pani dziecku dużo zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://zdrowie.parenting.pl/dzieciece-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/goraczka-u-dziecka-objawy-mierzenie-temperatury-leczenie

https://zdrowie.parenting.pl/goraczka-u-dziecka-czy-zawsze-jest-niebezpieczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.