Czy u syna rozwija się jakaś infekcja?

Dzień dobry, syn z soboty na niedzielę miał atak duszności w nocy, u lekarza stwierdzone zapalenie krtani, otrzymał nebbud do inhalacji 3 xdz. Atak był w niedzielę nad ranem, w niedzielę nie miał temp., Poniedziałek 37,5 w dzień, w nocy ok. 38,wtorek 37,2 dzień, na wieczór 37,7.,Środa w ciągu dnia 38,5, na wieczór max 37,7.,dziś tj czw. Około 14 znowu 38. Syn ma mocny katar, i mokry kaszel ale nie bardzo często, noce przesypia, nie kaszle. Kaszel pojawia się nad ranem, po tym jak wstanie dość dużo kaszle. Czy taka temp przy tej chorobie może się tak długo utrzymywać? Czy to oznacza juz ze cos się rozwija?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze zdrowiem dziecka. Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było zdrowe, a infekcje trwały krótko. Niestety, dzieci zwłaszcza żłobkowe i przedszkolne mogą dość często zapadać na różne infekcje, gdyż ich układ odpornościowy dopiero się rozwija.

Biorąc pod uwagę opisane przez Panią, występujące u dziecka dolegliwości ze strony układu oddechowego, można by stwierdzić, że to kolejny etap infekcji wirusowej. Najczęściej taki stan zapalny rozpoczyna się od krtani, potem dochodzi temperatura (w takich przedziałach, o których Pani wspomniała), a następnie dochodzi katar, zatkany nos i kaszel. Fakt, że pojawiło się odkasływanie, a kaszel przeistoczył się z suchego na mokry to prawidłowy etap chorowania. Zalegająca wydzielina ulega upłynnieniu, gdzie łatwiej ją usunąć z organizmu.

Leczenie, które otrzymało Pani dziecko, polegające na przyjmowaniu sterydów było prawidłowe. Takie preparaty najlepiej sprawdzają się w przypadku ataku krtani i suchego, męczącego kaszlu.

W przypadku podwyższonej temperatury można podawać dziecku leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Dodatkowo warto podawać preparaty z dużą dawką witaminy C i D. Można również wesprzeć organizm środkami zawierającymi wyciągi z czarnego bzu, lipy, czy aronii, które dodatkowo wzmacniają odporność i działają na drogi oddechowe.

Z racji odległości, trudno jest ocenić nam stan zdrowia Pani dziecka. Proponujemy w razie wszelkich wątpliwości wizytę u lekarza pediatry. Specjalista po dokładnym zbadaniu dziecka będzie mógł zdecydować o konkretnym leczeniu.

Życzymy Pani dziecku szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/przeziebienie-u-dziecka-wszystko-co-powinnas-o-nim-wiedziec

https://zdrowie.parenting.pl/zapalenie-krtani-u-dzieci

https://zdrowie.parenting.pl/dzieciece-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.