Jakie działanie na organizm ma chemioterapia?

Witam, moja dziewczyna ma Białaczkę. Leczy sie już jakiś czas we Wrocławiu. Przeprowadzono na niej chemioterapię. Efekt jest taki, że ma osłabiony organizm wymiotuje i jest słaba. Jednak lekarz przewiduje dla niej 6 miesięcy życia i stwierdza, że nie można zrobić przeszczepu mimo, że dawcą mógłby być jej ojciec. Mówi, że jej odporność jest za mała i przeszczep się nie przyjmie. Stad moje pytanie jak to jest, przecież chemioterapia ma przygotować pacjenta do przeszczepu min. obniżając odporność.

To zbyt duże uproszczenie. Przeszczep szpiku jest skomplikowana procedurą, która wymaga olbrzymiego przygotowania i przeprowadzenia analizy wskazań i przeciwwskazań. Z pewnością nikt nie ograniczy możliwości leczenia, jeżeli będzie ono tylko możliwe.

Witam , na podstawie Pana wpisu rozpoznaję , że nie rozumie Pan zasad , istoty ani celu chemioterapii!!! Proponuję omówić temat szczegółowo i ... na spokojnie z onkologiem prowadzącym we Wrocławiu - prosząc o dokładne wyjaśnienie celu leczenia przeprowadzonego dotychczas!!! z.żurawski