Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, gdy miałam stosunek w dni płodne?

Dzień dobry, piszę z pytaniem: Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Dostaję trochę paranoi, że w niej mogę być. Uprawiałam z moim chłopakiem seks prawie dwa tygodnie temu (jesteśmy w związku na odległość). Miałam wtedy dni płodne, być może owulację, ponieważ tamtego dnia bolał mnie jajnik, a właśnie w taki sposób moje ciało informuje mnie o jajeczkowaniu. Użyliśmy prezerwatywy, chłopak nie doszedł we mnie. Nie dotykał mnie także penisem bez niej po pochwie. Jedynie ja by się nawilżyć przed stosunkiem, naśliniłam palce i zwilżyłam wejście do pochwy. Prezerwatywa pęknięta raczej nie była, niestety nie sprawdziłam, ale nie wydaje mi się, by tak było. Wiem, że mogę brzmieć niedorzecznie, ale mam dziwne przeczucie (być może wmówione), że mogłam zajść w ciążę. Okres powinnam odstać jutro (01.09), ale nie mam żadnych objawów jak w poprzednich miesiącach... Nie bolą mnie piersi lub nie mam typowego dla mnie od lat PMS, gdzie jestem zła na cały świat. Mam jedynie trądzik, który nasila się u mnie dość mocno przed spodziewaną miesiączką. Proszę o jakieś uspokajające porady, bo naprawdę stale o tym myślę. Na test chyba jeszcze zbyt wcześnie... Mam nadzieję, że przez mój stres okres mi się nie spóźni.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli prezerwatywa nie spadła w trakcie stosunku to szansa na ciążę owszem są, ale bardzo niewielkie. Opóźnienie krwawienia miesiączkowego często wynika ze stresu związanego z możliwą ciążą. Jeżeli okres będzie się spóźniał 4-6 dni, to wówczas polecam wykonać test ciążowy. Proszę się nie martwić. Pozdrawiam i życzę zdrowia.