Natrętne myśli dotyczące możliwości ciąży

Cześć, czuję się bardzo niezręcznie pisząc do Was. Chciałabym się podzielić moim problemem. Współżyję z moim chłopakiem. Zabezpieczeni, w prezerwatywie. Dodam że mój partner nie kończy we mnie. Jednak od kilku dni mam paranoję, że mogę być w ciąży. Dodam że prezerwatywy nie były pęknięte, gdyż po pewnym incydencie, mój chłopak zwraca na to uwagę. Pobolewają mnie piersi , jednak nie brodawki, tylko w wewnatrz. Czy to ciąża, czy paranoja? to były dni płodne. Jeśli paranoja, jak sie jej pozbyc

Witam, rozumiem, ze bardzo trudno funkcjonować kiedy w głowie są natrętne myśli powodujące dużo leku i napięcia dotyczące ciazy. Na pewno zrobienie ogólnodostępnego w aptekach testu ciążowego pomoże obniżyć Pani napięcie. Niemniej jednak poniewaz myśli te powracają za każdym razem proponuje spotkanie z psychoterapeuta. Przyjrzenie sie szerzej problemowi pomoże Pani wyjaśnić i pozbyć sie nieustającego napięcia i leku związanego z ciaza.

Dzień dobry!

Prawidłowe stosowanie prezerwatyw skutecznie zabezpiecza przed nieplanowaną ciążą. Także wtedy, jeśli do wytrysku dochodzi wewnątrz pochwy, bez przerywania stosunku. Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy (dostępny np. w aptekach). Wynik negatywny może być dla Pani ostatecznym uspokojeniem. Jeśli ewentualna ciążą jest zbyt wczesna, może nie zostać wykryta przez domowy test ciążowy. W takiej sytuacji wcześniej ewentualne zapłodnienie może wykryć badanie ginekologiczne. Będzie to jednocześnie okazja, aby omówić ze swoim prowadzącym lekarzem ginekologiem temat lęku przed ciążą i rozważyć inne, równie skuteczne lub jeszcze skuteczniejsze metody antykoncepcji.

Pozdrawiam!