Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w chwili odstawienia antykoncepcji?

Witam, moje pytanie dotyczy odstawienia tabletek. A mianowicie tabletki biorę już ponad 3 lata bez żadnej przerwy i postanowiłam, że dokończę opakowanie, które zaczęłam i odstawie, jednak zdarzyło się mi i mojemu partnerowi "małe co nie co" bez zabezpieczenia w trakcie przerwy, w której ma wystąpić okres. Czy mogę zajść w ciążę, jeżeli nie wezmę dalej następnego opakowania? Wiem, że w trakcie 7dniowej przerwy jestem chroniona, dlatego nigdy się nie martwiłam, gdy kochaliśmy się w jej trakcie, ale zawsze po tej przerwie brałam następne opakowanie tabletek, a teraz go nie wezmę dlatego pytam. Dziękuję z góry za odpowiedź, Marysia
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście w takiej sytuacji występuje ryzyko zapłodnienia. Proszę zwrócić uwagę, że ten okres, o którym Pani pisze, nie jest już przerwą. Przerwa to okres pomiędzy dwoma opakowaniami tabletek, tymczasem tym razem nie ma żadnego "pomiędzy".

Po okresie tych siedmiu dni może dojść do owulacji. Jeśli współżyła Pani w drugiej części tych siedmiu dni lub nasienie Pani partnera cechuje się szczególną żywotnością, proszę się liczyć z możliwością zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!