Jakie kroki mam poczynić? Pomocy

Witam, mam 32 lata. Od roku czasu pojawiają się u mnie kłujące bóle klatki piersiowej, przeważnie kłuje mnie po lewej stronie . Do pracy dojeżdżam autobusem i przeważnie wtedy mam duszności i napady kaszlu suchego i meczącego. Wszystko ustaje jak wychodzę na świeże powietrze. Nie ukrywam też, iż dręczy mnie potliwość przy wykonywaniu prac fizycznych, nawet jeśli jest chłodno to oblewają mnie poty. Proszę o poradę co mam zrobić. Ewentualnie jakie badania. Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie.

Męczący kaszel oraz uczucie duszności podczas jazdy autobusem może być spowodowany alergią. Aby to wyjaśnić proponuję wykonać testy.
Nadmierna potliwość może oznaczać problemy z tarczycą. W tym wypadku konieczne jest wykonanie badań hormonalnych.

Kłucia w klatce piersiowej wymagają diagnostyki schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz patologii w obrębie kręgosłupa.
Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam