Problemy z oddychaniem, kaszel i duszności

Witam, w maju kończę 18 lat. Od ok 3-4 miesięcy mam problemy z oddychaniem. Przez ok. 7 tyg. miałem kaszel, któremu towarzyszyły duszności. Kaszel minął, ale problemy z oddychaniem nie. Odczuwam też coś w rodzaju tępego uczucia w okolicy klatki piersiowej. Opisać mógłbym je jako nacisk od środka, uczucie jednak nie sprawia bólu, a raczej ciężkość. Od czasu do czasu muszę wziąć głęboki oddech aż do uczucia wypełnienia płuc powietrzem , aby uczucie duszności chwilowo ustały. Co to może być?

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne jest wykonanie ekg, aby sprawdzić czy nie ma arytmii, objawy moga być także powodowane np stresem, sugeruję wizytę u lekarza.
Pozdrawiam