Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie leczenie zastosować przy gotyckim podniebieniu?

Mam 19 lat i 3 lata temu podjełam leczenie ortodontyczne ponieważ posiadam gotyckie podniebienie , miałam bardzo wąską górną szczękę i wysunięte 1 do przodu wyglądałam trochę jak królik. Został założony aparat ortodontyczny na górne i dolne zęby dodatkowo na górne zęby miałam założony aparat który rozszerzał mi szczękę. Na szczęście szef puścił i nie była konieczna operacja . Po rozszerzeniu szczeka jest wysunięta do przodu, Pani Ortodontka zaleciła wyrwanie dwóch 4 aby ''położyć zęby '' , boję się że będzie to źle wyglądać, czy to jest konieczne? Czy może jest inny sposób?niestety długo posiadam tą wadę (myślę że od urodzenia) oddycham ustami, mój języki działa jak tłok połykając śline a po rozszerzaniu szczęki moje dziąsła są czerwone, nie wiem co mogę zrobić aby nie mieć już czerwonych dziąseł a Pani ortodontka nie chce przepisać żadnej maści ani antybiotyku , podejrzewam że jest to niestety zapalenie dziąseł , czy można coś z nimi zrobić ? Szukam dobrego specjalisty który podjął by się tego leczenia ponieważ nie jestem przekonana co do wykrywania zdrowych zębów, ponad to wydaje mi się że mam podłużną twarz przez tą wadę zgryzu czy można coś z tym zrobić ? Jakie leczenie można zastosować?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Podane przez Panią objawy sugerują poważne wady metabolizmu i postawy. Konieczne jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów- dieta, suplementacja, korekty postawy i zgryzu, a także szereg ćwiczeń. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy