Jakie mogą być powikłania niewypełnienia kanału biomateriałem?

Dwie doby temu miałem przeprowadzoną resekcję zębów 21, 22 ponieważ zostało tam złamane narzędzie około 12 lat temu o którym nic nie wiedziałem poza stanami zapalnymi. Po zabiegu okienko kostne nie zostało wypełnione biomateriałem ponieważ ma się sama zregenerować, lecz podczas zabiegu chirurg nic nie wspomniał o wstecznym wypełnieniu kanałów, jakie mogą być tego powikłania lub konsekwencje? Na chwilę obecną mam wrażenie że ząb 21 jest rozchwiany, może jest jeszcze za wcześnie po zabiegu...?

Generalnie ubytku po resekcyjnego w kości nie wypełnia się biomateriałem , co innego wsteczne wypełnienie kanału , to powinno być zrobine za pomocą materiału typu MTA , jednak konsekwencje nie wypełnienia wstecznego pojawiają sie raczej po kilku latach.