Jakie mogą być przyczyny napadów duszności?

Moja mama ma problem z dusznościami, cukrem i tarczycą. Najbardziej mnie martwią duszności, pojawiają się one przy wysiłku i przy mówieniu, co rusz trafia do szpitala bo cukier jej sie podnosi i też nie wiadomo z czego bo trzyma dietę, a wcześniej nawet jak coś zjadła słodkiego to nawet nie skoczył cukier. Rok temu miała wiele stresu z powodu mojego wypadku, a kiedy ja wyszedłem już z tego cało to zaczęła ona chorować. nie wiem co o tym myśleć. Proszę mi coś doradzić.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana szersza diagnostyka, być może przyczyną infekcja itp. także wskazana jest diagnostyka kardiologiczna lub pulmonologiczna.