Jakie mogą być przyczyny pojawiania się świszczącego oddechu?

Świszczący oddech podczas pracy - alergia czy poważniejsza dolegliwość ? Witam. Od tygodnia rozpoczął pracę na stanowisku mechanika samochodowego. Od pierwszego dnia pracy po mniej więcej 2 godzinach od jej rozpoczęcia zauważyłem dziwny objaw - świszczenie oddechowe. Początkowo wydawało mi się, że to zwykłe gwizdanie drugiej osoby, jednak obecnie pojawia się ono codziennie podczas pracy. Co ciekawe podczas dojazdu do niej, jak i powrotu oraz normalnego funkcjonowania w czasie wolnym żadne dolegliwości nie występują. Jednak przy zbliżeniu się rano do drzwi warsztatu samochodowego na zewnątrz wskutek zmiany powietrza następuje mocno słyszalny świst przez zamknięte usta, prawdopodobnie z płuc. Podczas pracy w głównej hali warsztatu cały czas świszczenie jest intensywne, jednak ustaje w momencie przejścia do innego pomieszczenia. Czy w związku z tym to tylko reakcja alergiczna na metale ciężkie, czy też początki powazniejszego schorzenia ? Dodam również, że mam od niedawna zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze, przez co praca z metalami ciężkimi niekiedy zwiększa ciśnienie tętnicze oraz przyspiesza dość mocno pracę mojego serca.

Lek. Katarzyna Szymczak

Świszczący oddech może być objawem alergii na któraś z substancji z warsztatu, metale ciężkie lub np środki czystości których się tam używa. Wskazana jest kontrola u alergologa.
Pozdrawiam