Jakie mogą być skutki ciągłego wzwodu i podniecenia?

Skutki calkowitego braku seksu i ciaglego wzwodu i podniecenia

Dzień dobry,

Pełna i szczegółowa odpowiedź na Pańskie, dość ogólne pytanie przekroczyłaby znacznie możliwości "pojemnościowe" portalu, toteż postaram ją ograniczyć do najważniejszych wg mnie elementów, które mogą być również przydatne Panu. Trzeba też podkreślić, że problem wygląda inaczej w zależności m.in. od płci, wieku, temperamentu i wcześniejszych doświadczeń seksualnych danej osoby.

Zasadniczo można powiedzieć, że jako organizmy biologiczne, jesteśmy dość nieźle przystosowani do okresowego braku seksu - np. młodzi mężczyźni, do których jak rozumiem, Pan należy, w przypadku braku seksu, "cierpią" na nocne polucje - w ten sposób organizm młodego człowieka obniża "rozbuchane" napięcie seksualne. Podobnie młode kobiety mogą doznawać orgazmów podczas snów (przeważnie o treści erotycznej), co również jest naturalnym sposobem obniżenia ww. napięcia. U osób dorosłych natomiast, współżyjących seksualnie, jednak z różnych powodów okresowo nie mających takich możliwości, może wystąpić obniżenie apetytu seksualnego, dzięki czemu mogą one bezpiecznie "przetrwać" okresy wymuszonego celibatu.

Nieco inny wpływ może mieć brak seksu na sferę psychiczną człowieka - jego całkowity brak, przy wzmożonych chęciach i dużym napięciu seksualnym może skutkować obsesyjnym myśleniem o seksie, nadmierną masturbacją, fantazjami o treści seksualnej, wzmacnianej nieraz pornografią, skupianiem się na sferze seksualnej i na potrzebie zaspokojenia podniecenia seksualnego.

Nietrudno się domyślić, że ww. stan powoduje znaczny dyskomfort funkcjonowania, a niezaspokojone napięcie seksualne jest często źródłem ogromnej frustracji, wymagającej nierzadko interwencji psychologicznej i/bądź seksuologicznej.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl