Czy zainteresowanie seksualne chłopca innym chłopcem daje powody do niepokoju?

Dziewięcioletni chłopiec próbuje uprawiać seks z 6 letnim kuzynem. (oglądanie penisów, całowanie ich, wkładanie do pupy). Czy sa to oznaki niezdrowego zachowania ?

Dzień dobry,

Można przyjąć, że dzieci nierzadko oglądają i dotykają swoich narządów płciowych kierując się zwykłą ciekawością - stąd m.in. biorą się zabawy w "doktora" czy "mamę i tatę". Ta ciekawość dotyczy jednak przede wszystkim różnicy w wyglądzie męskich i żeńskich narządów płciowych - rzadko, a w zasadzie nigdy, nie towarzyszą jej "seksualne" czynności.

Z Pani opisu natomiast wynika, że opisani przez Panią chłopcy próbują naśladować współżycie seksualne osób dorosłych, co może wskazywać na przykład na odtwarzanie zachowań, które widzieli (np. w Internecie, albo "na żywo") bądź w których brali sami udział. Wydaje się, że nie powinno się ww. zachowań bagatelizować.

Ze względu na powyższe sugerowałbym konsultację chłopców u psychologa dziecięcego.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl