Jakie możliwości daje wykonanie MR głowy?

Dzień dobry. Z powodu utraty słuchu w prawym uchu miałem wykonany rezonans magnetyczny głowy. Rezultat badań nie wniósł nic nowego do ogólnej diagnozy. Natomiast nurtuje mnie pytanie czy z posiadanego zapisu badania rezonansem jest możliwe ocenienie przez neurologa niejako "przy okazji" stanu np. hipokampu lub zmian nowotworowych w mózgu? Czy takie badanie musi być specyficznie ukierunkowane w celu wykrycia ewentualnych zmian? Mam 60 lat i obawiam się czy mi coś się nie "psuje" od głowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MR głowy jest badaniem oceniającym zarówno mózg jak i zatoki. Jeśli w opisie MR radiolog napisał, że w mózgu nie ma patologii, to nie ma powodów do obaw. Radiolog opisując MR głowy musi zwrócić uwagę na obecność ew. nieprawidłowości, wykluczyć guz mózgu itp.
Pozdrawiam