Jakie objawy przy niedotlenieniu mózgu?

Jakie objawy występują przy niedotlenieniu mózgu? Mam zwężenie nitkowate tętnicy szyjnej

Magdalena Mroczek

Witam, zwężenie może przebiegać bezobjawowo albo objawy mogą być stałe lub przemijające. Do najczęstszych objawów należy: niedowład lub porażenie, drętwienia, brak czucia lub przeczulica, zaburzenia mowy, mroczki przed oczami, czasowa ślepota, bóle głowy, zaburzenia równowagi, pamięci i krótkotrwałe utraty świadomości. Należy koniecznie skontaktować się z lekarzem, który ustali dalszy plan leczenia.

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy zależą od przyczyny szybkości narastania objawów. Np przy szybkim ograniczeniu dopływu krwi do mózgu mogą pojawić się bóle głowy, zaburzenia równowagi, zaburzenia mowy. Natomiast przy przewlekłym niedokrwieniu objawy będą narastać powoli