Jakie prawidłowe OB powinna mieć kobieta po 50. roku życia?

Witam, jakie prawidłowe OB powinna mieć kobieta po 50. roku życia? Czy choroba Recklinghausena może powodować ubytki w mózgu?

Redakcja abcZdrowie

Za normę OB dla kobiet przyjmuję się zazwyczaj 20 mm. Nie bardzo rozumiem, co ma Pani na myśli pisząc o ubytkach w mózgu. Czy rozumie Pani przez to ubytki tkanki mózgowej, czy może deficyt intelektualny.