Jakie rokowania przy wynikach badania kręgosłupa?

Mam 49 lat. Od 4 lat leczę sie na Parkinsona. Dość już dlugo tez boli mnie kregosłup.Odebrałam wynik rezonansu. Opis: niewielkie nawarstwienie kostne na krawędziach trzonów kręgowych w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 w postaci ich dehydratacji z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych oraz obniżeniem ich wysokości. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/L5 wynikająca do światła kanału kręgowego na 4,6mm z uciskiem na worek oponowy i penetrująca do światła otworów międzykręgowych obustronnie. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 wynikająca do światła kanału kręgowego na 4mm z uciskiem na worek oponowy i penetrująca do światła otworu międzykręgowego po stronie lewej. co to jest i jakie są "rokowania"? Wizytę u lekarza mam dopiero w czerwcu...

OPIS MRI : " wielopoziomowe zmiany zwyr, dyskopatyczne :
wynik rezonansu. Opis: niewielkie nawarstwienie kostne na krawędziach trzonów kręgowych w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 w postaci ich dehydratacji z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych oraz obniżeniem ich wysokości. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/L5 wynikająca do światła kanału kręgowego na 4,6mm z uciskiem na worek oponowy i penetrująca do światła otworów międzykręgowych obustronnie. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 wynikająca do światła kanału kręgowego na 4mm z uciskiem na worek oponowy i penetrująca do światła otworu międzykręgowego po stronie lewej"
!! Ważny stan KLINICZNY PACJENTA! MRI do interpretacji klinicznej; Do pełnej konsultacji, po badaniu Pacjenta, możliwe dalsze zalecenia... Ważne objawy, stan ogólny i neurologiczny, wyniki badań; Pozdrawiam