Jakie są konsekwencje przyjęcia zbyt dużej dawki promieniowania?

Czy przyjęłam dużą dawkę promieniowania? i jakie są konsekwencje dla mojego organizmu? Na przełomie 6 miesięcy wykonałam badania angio tk głowy ,rtg odc kręgosłupa szyjnego, rtg oraz tk kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Rok wcześniej miałam wykonane tk głowy. Wszystkie badania były niezbędne do diagnozy lecz czy nie odbije się to na moim zdrowiu?

Lek. Michał Lenard

Dawka jaką Pani przyjęła nie była wyjątkowo duża. Niestety nikt Pani nie zapewni w 100%, że przyjęta dawka promieniowania nie wpłynie na Pani zdrowie. Jeżeli jednak (tak jak Pani pisze) badania były niezbędne, to dobrze, że je Pani wykonała. Pozdrawiam!