Jakie są konsekwencje przyjmowania leku Travatan w ciąży?

Witam obecnie jestem w 31 tygodniu ciąży. Jakie mogą być skutki przyjmowania leku travatan - kropli przeciw jaskr owych? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Trawoprost zawarty w leku wywiera szkodliwy wpływ na przebieg ciąży oraz rozwój płodu. Nie nalezy stosować w ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne. W razie niepokoju sugeruję kontrolę u ginekologa.
Pozdrawiam