Przyjmowanie Desmoxan a ciąża

Przez 20 dni brałam desmoxan. Dziś się okazało, że jestem w 7 tygodniu ciąży. Miesiączkę zawsze miałam bardzo nieregularną, dlatego nie zorientowałam się wcześniej o ciąży. Bardzo proszę o informację, czy mogłam Desmoxanem zaszkodzić dziecku. Oczywiście odstawiłam go natychmiast, ale bardzo się boję, co z NIM będzie.

Witam.

Z jednej strony lek jest przeciwwskazany w ciąży ale z drugiej w jego charakterystyce (CHPL), wśród objawów niepożądanych, nie podaje się aby opisywano przypadki jego szkodliwego wpływu na płód czy przebieg ciąży, więc nie należy wpadać w panikę.
Poza tym sądzę, że większą krzywdę wyrządziłaby Pani dziecku paląc w ciąży niż przyjmując ten lek.