Jakie są następstwa zabiegów laserem frakcyjnym?

Dzień dobry, jestem po drugim zabiegu laserem frakcyjnym. Pierwszy miałam 4 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolona z efektów. Wczoraj miałam drugi zabieg i teraz moje pytanie, bo po pierwszym zabiegu przez 3 dni wyglądałam fatalnie, jakbym zacięła się na solarium, albo uciekła z pożaru. Wczorajszy zabieg był zrobiony mocniejszymi parametrami, a buzia wyglada dużo lepiej niż za pierwszym razem. Tez jestem czerwona, ale nie, aż tak jak ostatnio, praktycznie nie widać, ze miałam tak inwazyjny zabieg. Tuż po zabiegu byłam bardzo czerwona, ale skóra nie piekła jak poprzednio. Czy to oznacza, ze zabieg został zle wykonany?

Reakcja skóry zależy od wielu parametrów.
Stanu hormonalnego Pani organizmu odległości od miesiączki ,nawodnienia.
Inne czynniki to preparaty stosowane przed pierwszym zabiegiem np leki lub kremy fotouczulające ważna jest też temperatura - pora roku gdy wykonywany jest zabieg i podrażnienie np zimnem.
Przed kolejnym zabiegiem prawdopodobnie stosowała Pani kremy fotoochronne i barierowe tak więc skóra de facto była dobrze do kolejnego zabiegu przygotowana.