Jakie są przyczyny powiększenia węzła chłonnego szyi?

Witam, mam 25 lat, od ok. 4 miesięcy mam powiększony węzeł szyjny, ok. 15 mm, niekiedy powiększa się bardziej. Robiłam badania krwi, morfologia ok, OB 1, rozmaz ręczny krwi - nieznacznie podwyższona ilość limfocytów (dwie jednostki ponad normę), wyniki badania moczu: leukocyty 500 wpw, bakterie nieliczne, śluz pojedyncze pasma. Oprócz tego od czasu porodu, czyli od ok. 11 miesięcy cierpnie mi kręgosłup w okolicy piersiowej, promieniując na prawą stronę ciała. Mam również podwyższona ciepłotę ciała, wahającą się w ciągu dnia od 36,8 do 37,2 -37,4. Lekarz podał mi antybiotyk, nie poskutkował, teraz dostaję lek na grzybicę układu moczowego. Dodam jeszcze, że mam nadżerkę - leczę się z jej stanu zapalnego. Ostatecznie ginekolog chce ją wyciąć, tylko na razie nie może określić jej stopnia, ponieważ na badaniu cytologicznym wychodzi stan zapalny. Proszę o odpowiedź, jakie mogą być przyczyny powiększenia węzła i czy może być to powiązane z w/w wynikami?

Witam serdecznie,

węzły chlonne na szyi zazwyczaj powiększają się niespecyficznie w reakcji na czynniki infekcyjne. Istote jest badanie lekarskie. Liczne powiększone węzły, twarde, tworzące pakiety mogą wzbudza podejrzenie procesu nowotworowego.

Powiększenie węzła chłonnego raczej na pewno nie ma związku z nadżerką. Proszę zdać się na prowadzącego ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie