Jakie są przyczyny tego bólu łechtaczki?

Mam 18 i mam problem z łechtaczka i orgazmem. Gdy się masturbuje często się zdarza, że podczas zaczyna mnie boleć, przez co nie jestem w stanie kontynuować. Próbowałam różne sposoby pieszczenia jej i gdy ona boli to nie da rady. Podczas stosunku nie jest w ogóle możliwe pieszczenie jej bo albo nic nie czuję albo mnie boli. Chcę wiedzieć co mogę z tym zrobić i jakie są możliwe przyczyny? Jakieś psychiczne? Fizyczne?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból łechtaczki może mieć wiele przyczyn. Należą do nich: różnego rodzaju lekkie infekcje, zmiany hormonalne, urazy mechaniczne spowodowane niewłaściwą techniką przy kontaktach seksualnych, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do higieny intymnej, zaburzenia mające podłoże psychiczne takie jak dyspareunia czy vulvodynia, czy nawet przypadłość przerostu łechtaczki czyli klitoromelagii.

Infekcje stref intymnych mogą mieć podłoże grzybicze i bakteryjne. Objawiają się one uczuciem suchości, pieczeniem, zaczerwienieniem i świądem tych okolic. Aby je zdiagnozować, należy przeprowadzić odpowiednie badania ginekologiczne, po których można rozpocząć kurację antybiotykiem.

W Pani przypadku ból łechtaczki, który powoduje brak możliwości osiągnięcia orgazmu, może być również spowodowany wcześniej wspomnianym schorzeniem vulvodynii, o którym znajdzie Pani więcej informacji w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/vulvodynia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.