Jakie są rokowania przy cholestazie ciążowej w ciąży bliźniaczej?

Mam cholestazę ciążową od 13 tyg. ciąży. Dodam, że jest to ciąża bliźniacza. Przebywam w szpitalu. Jakie są rokowana i szanse na donoszenie ciaży i urodzenie zdrowych maluszków?

Lek. Michał Lenard

Cholestaza ciężarnych niesie za sobą pewne ryzyko powikłań dla płodu np. poród przedwczesny, zespół aspiracji smółki, czy niedotlenienie. Nie da się jednak określić dokładnego ryzyka wystąpienia u Pani tych powikłań. Sugeruję pozostać pod opieką ginekologa i być dobrej myśli. Pozdrawiam!