Uporczywy świąd w 16 tygodniu ciąży
jestem w 16 tc, od jakis 2 tyg męczy mnie uporczywy świąd skóry, stopy i dłonie, twarz, lekarz twierdził ze to za szybko na cholestaze ciężarnych, bo to dopiero w ok 30 tc wychodzi ale ja zrobiłam sobie sama badania i wyszło ze to cholestaza aspat i alat ponad 200, i co teraz ? czy tak wczesna cholestaza wyklucza donoszenie ciazy i urodzenie zdrowego dziecka? , dostałam skierowanie do szpitala, czy będą tam do konca ciązy? a co jesli nie uda sie polepszyc wyników? rozwiążą ciąże?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Zamiast siedzieć na forum internetowym powinna Pani jak najszybciej rozpocząć leczenie w szpitalu. Położnicy z pewnością dołożą wszelkich starań by polepszyć Pani stan ogólny i utrzymać ciążę jak najdłużej. Długość leczenia szpitalnego zależy od reakcji organizmu na leczenie i poprawy wyników badań krwi i klinicznego stanu ogólnego. Nigdy nie rozwiązuje się przedwcześnie ciąży z wyboru, z powodu nieskutecznego leczenia. Rozwiązanie przedterminowe jest ostatecznością.