Jakie są skutki napromieniowania?

Dzień dobry, Mam 26 lat i w ostatnim czasie w przeciągu dwóch tygodni miałem wykonane 3 tomografy i jedno prześwietlenie klatki piersiowej. 8.12.16 rtg kręgosłupa 6.02.17 tomograf j.brzusznej z konstrastem 12.02.17 tomograf głowy bez kontrastu oraz rtg klatki piersiowej 18.02.17 tomograf klatki piersiowej z kontrastem Bardzo się boję o skutki tak dużego napromieniowania oraz skutków wywołanych w przyszłości przez te badania. Proszę o poradę jak mogę przeciwdziałać skutkom, bądz uspokojenie mnie

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim jaki był powód wykonywanej takiej ilości badań? Jakiego typu aparaty rentgenowskie wykonywały te badania? Wtedy będzie można określić stopień radio