Chusta lekarska - opatrywanie genitaliów

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć genitalia za pomocy trójkątnej chusty.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Badanie TK powinno być wykonywane tylko wtedy, kiedy są do jego wykonania wskazania, kiedy badanie ma służyć dalszej diagnostyce. Na dawkę promieniowania wpływa fakt, czy badanie wykonywane jest z kontrastem, zależy też od rodzaju badania (np, spiralna TK) i typu aparatu. Ogólnie przyjmuje się, że wykonanie >10 TK klatki piersiowej w ciągu roku wiąże się ze statystycznym wzrostem ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Pytanie tylko po co ? W jakim celu ? Szanowna Pani czy wykonać chce Pani badanie na NFZ czy prywatnie bezwzględnie musi Pani posiadać skierowanie od lekarza który oceni czy sa wskazania do badania i w tym miejscu nie ma znaczenia czy skorzysta Pani z rozliczenia NFZ czy z własnych prywatnych środków !

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy