Jakie są szanse, że mimo wzięcia tabletki mogłam zajść w ciążę?

Witam, 3 tygodnie temu odbyłam stosunek przerywany. Był to 10 dzień cyklu (mój cykl trwa zazwyczaj 26-28 dni), zgodnie z kalendarzykiem dni płodne. Około 37 godzin po wzięłam EllaOne. Nie wystąpiły u mnie żadne uboczne objawy, natomiast teraz okres spóźnia się już 6 dni. Jakie są szanse, że mimo wzięcia tabletki mogłam zajść w ciążę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety nie jest to 100% metoda "zabezpieczenia" przed ciążą. W razie opóźniania się cyklu miesiączkowego wskazane jest wykluczenie ciąży, co ma miejsce w Pani sytuacji.