Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są szanse na zajście w ciążę?

Dzień dobry, kiedyś miewałam nieregularny okres. Dopiero od jakiś 3 miesięcy się uregulował i jego cykl wynosi 28 dni Moje pytanie jest takie jeśli okres miałam 16 lipca trwał on 5 dni i zakończył się 20 lipca, a owulacje miałam 30 lipca. To czy np. jeśli stosunek był odbyty 2 i 3 grudnia to są szanse na zajście w ciąże? w kalendarzyku mi wyszło, że wtedy były dni płodne a dokładniej przedostatni i ostatni dzień płodny jeśli tak to jak duże? Proszę o odpowiedź na maila: Patix18@onet.pl

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

W przypadku regularnych, 28 dniowych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Nie podała Pani dat ostatnich miesiączek więc trudno mi określić czy były to dni płodne czy niepłodne. Musi je Pani sama wyliczyć.

Nie każdy stosunek odbyty w dni płodne kończy się ciążą. Jeżeli rzeczywiście były to dwa ostatnie dni okresu płodnego to prawdopodobieństwo ciąży istnieje. Jednak nie można go oszacować.
Proponuję wykonanie testu ciążowego po upływie 2 tygodni od stosunku. Gdyby wynik był negatywny należy celem weryfikacji wykonać kolejny test ciążowy po upływie tygodnia.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy