Jakie są szanse na zajście w ciążę?

Dzień dobry, kiedyś miewałam nieregularny okres. Dopiero od jakiś 3 miesięcy się uregulował i jego cykl wynosi 28 dni Moje pytanie jest takie jeśli okres miałam 16 lipca trwał on 5 dni i zakończył się 20 lipca, a owulacje miałam 30 lipca. To czy np. jeśli stosunek był odbyty 2 i 3 grudnia to są szanse na zajście w ciąże? w kalendarzyku mi wyszło, że wtedy były dni płodne a dokładniej przedostatni i ostatni dzień płodny jeśli tak to jak duże? Proszę o odpowiedź na maila: Patix18@onet.pl

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W przypadku regularnych, 28 dniowych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Nie podała Pani dat ostatnich miesiączek więc trudno mi określić czy były to dni płodne czy niepłodne. Musi je Pani sama wyliczyć.

Nie każdy stosunek odbyty w dni płodne kończy się ciążą. Jeżeli rzeczywiście były to dwa ostatnie dni okresu płodnego to prawdopodobieństwo ciąży istnieje. Jednak nie można go oszacować.
Proponuję wykonanie testu ciążowego po upływie 2 tygodni od stosunku. Gdyby wynik był negatywny należy celem weryfikacji wykonać kolejny test ciążowy po upływie tygodnia.

Pozdrawiam