Jakie są typy hormonalne kobiet?

Witam! Jak to jest z tymi typami hormonalnymi u kobiet? W różnych źródłach są często sprzeczne informacje. Rozumiem, że można być typem mieszanym. Jednak chciała bym się dowiedzieć jak wygląda ogólna kwalifikacja? Czy może się tak zdarzyć, że typ estrogenny (duże sutki, wczesna miesiączka) może z powodu zaburzeń (niedoboru/nadmiaru) progesteronu mieć małe piersi i tłuszcz odkładający się w udach? Dziękuję za odpowiedź z góry!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.