Jakie są zagrożenia zdrowia kobiet z nowotworem piersi?

Chciałabym się dowiedzieć na jakie zagrożenia jest narażona kobieta, u której nowotwór piersi został już zdiagnozowany, m.in. jeśli kobieta nie stroni od używek, nieodpowiednio się odżywia, nie jest aktywna fizycznie - jak to wpływa na jej stan zdrowia? Czego kobieta powinna unikać, żeby jej stan zdrowia nie uległ pogorszeniu? Zdiagnozowany nowotwór nie rozwijał się.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Stosowanie używek takich jak papierosy, mocna kawa, duże ilości alkoholu, dieta bogata w tłuszcze, duże ilości węglowodanów, nieregularne jedzenie, brak snu i stres to oczywiście czynniki wpływające niekorzystnie nie tylko na osobę ze zdiagnozowanym nowotworem, ale także na każdego człowieka.
W przypadku rozpoznanego raka piersi oczywiście konieczne jest odpowiednie leczenie, ale także zmiana stylu życia - odstawienie używek, dieta bogata w warzywa, owoce, niskosodowa, o odpowiedniej ilości kalorii. Posiłki należy spożywać regularnie, w miarę możliwości unikać sytuacji stresogennych no i odpowiednia ilość snu.

Pozdrawiam serdecznie