Jakie szczepienia powinnam wykonać przed planowanym zajściem w ciążę?

Witam, planuję ciążę i chcę się do niej przygotować. Czy powinnam się szczepić na ospę wietrzną, jeśli przechodzilam ją w dzieciństwie? Zrobiłam też badanie krwi w którym IgG na różyczkę wyszło mi 50 IU/ml. Byłam szczepiona na MMRII raz w roku 2006. Raczej nie miałam szczepienia jako noworodek (nie mogę znaleźć żadnej wzmianki w papierach,). Czy powinnam się szczepić na różyczkę, czy jestem już uodporniona? Dziękuję za odpowiedzi.

Szczepienie MMR bym powtórzyła z uwagi na niskie miano p/ciał IgG, dodatkowo jest tam zabezpieczenie przed odrą. Jesli chodzi o ospę - warto sprawdzić poziom przeciwciał ochronnych i ew. się zaszczepić. Dodatkowo - szczepienie sezonowe p/grypie.
Jeśli wykonywałaby Pani szczepienie MMR to należy zaczekać z ciążą 3 miesiące,